Diabdogs - Sfora Nemroda Polska- hodowla psów myśliwskich

Przejdź do treści

Menu główne:


To pierwszy w Polsce projekt powtarzalnego szkolenia psów sygnalizujących niedocukrzenie u chorych na cukrzycę insulino zależną. Niedocukrzenie jest jednym z najgroźniejszych ostrych powikłań TERAPII cukrzycy, a  nie samej choroby. W przebiegu leczenia chorzy często zatracają subiektywne odczucia niedocukrzenia, a dotychczasowe metody diagnostyczne nie pozwalają na wykrycie w porę wszystkich incydentów hipoglikemii. Niezauważone przez  pacjenta niedocukrzenie szybko prowadzi do zaburzeń świadomości, a bez interwencji może skończyć się utratą przytomności do inwalidztwa lub śmierci włącznie.

Nasze psy koncentrują się na chorym właścicielu, uczą się zauważać zmiany jego zachowania, spocenie skóry i niepokój. Ich reakcja jest szybsza niż pacjenta bo reagują już przy poziomach  cukru ok. 70mg/dl. Granica niedocukrzenia to poziom rzędu 50mg/dl.
Szkolenie takiego psa trwa ok. 6 miesięcy przy optymalnym zaangażowaniu właściciela. Pies w zależności od indywidualnych uzdolnień jest w stanie podjąć odpowiedzialną „służbę" po  upływie ok. 12 miesięcy.

Hailey
Sfora Nemroda

Candy
Sfora Nemroda

Ronja
Sfora Nemroda

Contro
Sfora Nemroda


Lucy
Sfora Nemroda

Peppy
Sfora Nemroda

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego